HCNA: News

News

Junior Representative & Development Teams Named for 2017

Hawkesbury City Netball Association, Fri Mar 24, 2017 12:51PM

We were finally able to hold our selections last night to select our final teams for the under 12’s, 13’s & 14’s junior representatives.  Thanks to everyone for their patience in finally getting this completed around the unpredictable weather.  Thanks to our selectors for giving up over 3 hours of their time last night and also a big thanks to our awesome umpires Di & Di who umpired all 3 age groups over the 3 hour period.  We could not have done it without you.  Thanks also to Arndell for the use of their gym – as of course it rained again.  Congratulations to all the players who attended last night.  The teams for 2017 are as follows:

 

12’s Representative Team

Ella Buhagiar

Amelia Lane

Cherish Tseros

Mikayla Connor

Jade Adams

Emily Evans

Eloise Hollows

Jacinta Packer

Ebony Scott

Ashlie Green

 

12’s Development/Train On Team

Alana Hilder

Olivia Dimech

Kate Leach

Sophia Muscat

Angelique Masonwells

Penny Graham

Imojen Messell

Mali Graham

Peyton Dobson

Maddison Garton

Asha Nelson

Jade Stevens

 

13’s Representative Team

Caitlin Keen

Hayley Evans

Bianca Packer

Amy Cockayne

Ella Callaghan

Emily Bodganyi-Hore

Codi Hardiman

Jessica Busfield

Emma Merryfull

Kahlie Flynn

 

13’s Development/Train On Team

Harmony Millard

Samantha Harber

Madison Harris

Anasticia Sciberras

Jasmine Digges

Faith Tseros

Sophie Butcher

Isobelle Hodgson

Monique Makin

Ashley Townsend

Ashleigh Carpenter

 

14’s Representative Team

Kiara Dimech

Emily Ferris

Emma Clark

Emily Borg

Georgia Messina

Rachel Leechman

Georgia Sultana

Lara Cook

Erin Graham

Ella Wilson

 

14’s Development/Train On Team

Schae Satchwell

Abbi Green

Madison Lewis

Tianna Lynch

Tara Downey

Hallie Smith

Hailie Burns

Imogen Myers

Amy Dawson

Reese Sheather

Mackenzie Holland

Last updated: Friday March 24, 2017 12:56PM
Author: Samantha Garton
Back